Ara

Güvenlik güçlerimiz için özel tasarlanmış Hafif sınıf İHA'ları teslim etmeye başladık.

En son güncellendiği tarih: Mar 2Temmuz 2020'de ASELSAN ve ALTINAY şirketlerinin İnsansız Hava Araçları (İHA) alanındaki tecrübelerini birleştirme kararı ile kurulan DASAL HAVACILIK TEKNOLOJİLERİ A.Ş., güvenlik güçlerimiz için özel tasarlanmış olan yeni nesil HAFİF SINIF İHA'larını teslim etmeye başladı.


2 kg'a kadar çeşitli faydalı yükleri taşıma kabiliyeti, uzun menzilleri ve uçuş sürelerinin yanı sıra; güvenlik güçlerimizin ihtiyaç duyduğu zorlu hava koşullarında eksiksiz görev yapmak üzere tasarlanmış olan KIRLANGIÇ Platformu İHA'lar; yazılım ve donanımlarında kullanılan özel teknolojiler sayesinde operasyonel etkinlik ve verimliliği arttırmalarıyla da ön plana çıkıyor.


Proje kapsamında uçuş personeli eğitimleri DASAL tesislerinde gerçekleştirilmiştir. Teorik ve pratik olarak 2 etapta planlanan ve 5 gün içerisinde tamamlanan eğitimler, güvenlik kuvvetleri personeline yetkinlik sertifikalarının teslim edilmesi ile sonlanmıştır.


X4-950 konseptindeki KIRLANGIÇ Platformu İHA'lar farklı kurum ve kuruluşların ihtiyaç ve taleplerine göre hızlı bir şekilde "terzi usulü’’ olarak da adlandırılan ‘’ihtiyaçlara uyarlanmış’’ şekilde üretilmeye uygun olarak dizayn edilmiştir. 10 seneye yakın İHA tasarım ve üretim tecrübesi olan ve ileri teknolojileri adapte edebilen mühendislik ekibi tarafından, orman ve şehir yangınlarının tespiti ve takibi, trafik takip ve gözetleme, tarım arazilerinin analizi, kurye ve pazarlama gibi farklı kurum ve sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Ekibimiz bugüne kadar 2000 adetten fazla İnsansız Hava Aracının teslimatını gerçekleştirmiş ve 800.000 saat uçuş süresini geride bırakmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Daha fazla bilgi için: www.dasal.com.tr

149 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Savunma ve Güvenlik

Keşif ve Gözetleme

Savunma ve Saldırı

Haberleşme ve Elektronik Harp

Destek ve Kargo

Sektörel Çözümler

Tarım ve Doğa

Yangın ve İtfaiye

Lojistik ve Kargo

Arama ve Kurtarma

Yeni Nesil Haberleşme

Enerji

Pazarlama

Güvenlik veTrafik

Kategoriler

MİNİ Sınıf

HAFİF Sınıf

ORTA Sınıf

AĞIR Sınıf

İletişim

Sanayi Mh. Teknopark Blv. No.1/5a/Z06, 34906

Pendik, İstanbul, Türkiye

Tel: +90 216 504 00 53

©2021 her hakkı saklıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • Gri LinkedIn Simge